Skip to content Skip to navigation

 

 

ul. Górne Młyny 1, 59-700 Bolesławiec

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacji   Klauzula RODO

tel.: 75 732 30 01   e-mail: zsm_bc@pro.onet.pl

Dzień Dziecka w ZSM 29.05.2019r.

Po raz pierwszy 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka, który od początku był organizowany z myślą o naszych uczniach i zapewnieniu im dobrej zabawy. 
Wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez wsparcia finansowego, zaangażowania i pomocy Rodziców. Dlatego też szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy wzięli udział w wydarzeniu  i czuwali nad organizacją, bo czasu było naprawdę mało J
Organizatorzy przygotowali zmagania, które mobilizowały zespoły klasowe do rywalizacji, a w konsekwencji do zwycięstwa.
Pierwsza część zabawy to tzw. „Gra miejska”, w czasie której 6-osobowe drużyny wraz z opiekunami, przemierzali miasto, by dotrzeć do wyznaczonych punktów, na których czekali Przewodnicy. Kierując się wskazówkami i wykonując przydzielone zadania, poznawali historię Bolesławca oraz jego zabytki, a wszystko to wykonywali na czas, pracując na wynik całej klasy.
Druga część to w większości zmagania sportowe, które odbywały się na tzw. „odkrytych basenach” (Ośrodek Wodno – Sportowy MOSIR ul. Spacerowa). Tu organizatorzy przygotowali  konkurencje, mobilizujące pozostałych uczniów do rywalizacji, wśród nich były na przykład: skoki w workach, przeciąganie liny, turniej siatkówki plażowej, mini turniej piłki nożnej, teleturniej 1 z 8, sztafeta.
Pomiędzy konkurencjami uczestnicy mogli zjeść kiełbaski, by nabrać sił, napić się herbaty, by trochę się rozgrzać, bo dzień był chłodny.
Atrakcją był także pokaz pierwszej pomocy i sprzętu przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, którzy gościli na zaproszenie p. Anny Fiedorowicz.
Po długich i wyczerpujących zmaganiach w obu częściach najlepszymi okazały się klasy:
II T 2 – I miejsce
II T 1 – II miejsce
III c – III miejsce
Wygrane klasy otrzymały dyplom oraz worek cukierków. Pozostali uczestnicy zabawy otrzymali wafelki jako nagrody pocieszanie.
Organizatorzy w składzie: Alicja Rykowska, Ewelina Molińska, Iwona Kusiakiewicz, Marek Jurczak, Kamil Dudak, Agnieszka Król – Solińska, mają nadzieję, że był to udany dzień dla naszych uczniów i z takiej formy zabawy są zadowoleni.