Skip to content Skip to navigation

 

 

ul. Górne Młyny 1, 59-700 Bolesławiec

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacji   Klauzula RODO

tel.: 75 732 30 01   e-mail: zsm_bc@pro.onet.pl

Mechanik na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu

Festyn rodzinny w SP 5 w Bolesławcu, który odbył się 29 września 2018 r. (sobota), stał się okazją do promocji Mechanika wśród uczniów tej szkoły i ich rodziców. Stoisko naszej szkoły promowane przez Jakuba Sikorę i Huberta Dumę z klasy III TM, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zaprezentowali uczestnikom festynu kierunki kształcenia w naszej szkole, a przede wszystkim duże możliwości edukacyjne ze względu na wyposażenie poszczególnych pracowni i warsztatów. Podkreślali współpracę szkoły z ważnymi firmami na rynku, np. KGHM.
W ciągu siedmiu godzin Hubert i Kuba uczyli młodszych kolegów, jak również rodziców,  działania sterowników i ich programowania. Pokazali możliwości klocków programowalnych LEGO. Dzieci gromadzące się przy stoisku mogły także zaprezentować swoje talenty plastyczne, wykonując rysunki. A to dzięki szkolnemu partnerowi – firmie KGHM, który zadbał o przybory potrzebne do rysowania. Zaangażowanym uczestnikom naszego stoiska wręczane były gadżety związane z tym przedsiębiorstwem i ZSM.
Wielkie słowa podziękowania dla Kuby i Huberta za zaangażowanie i poświęcenia podczas festynu w zimne sobotnie przedpołudnie.
Opiekunem uczniów i organizatorem promocji była Agnieszka Król - Solińska